Witamy

Witamy na oficjalnej stronie Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii!

„…Niegdyś ten sam podręcznik medyczny przechodził z pokolenia na pokolenie przez wiele lat, dziś co 5 lat trzeba go wydawać na nowo. Studia medyczne wystarczały na całe życie, dziś musieliśmy wprowadzić ustawiczne, ciągłe szkolenie przez całe życie zawodowe…”
Prof. Kornel Gibiński

Zapraszamy do Oddziału Śląskiego PTG-E, zachęcamy do uczestniczenia w działalności szkoleniowo-naukowej i odwiedzania strony.

Plan zebrań naukowo-szkoleniowych Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii SUM w Katowicach

Wysłane przez Michał Kukla w pt., 10/30/2015 - 16:28

Zarząd Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii i Kierownik Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii w Katowicach serdecznie zapraszają na kolejne zebrania naukowo-dydaktyczne, które odbywają się tradycyjnie w każdy wtorek w SP Centralnym Szpitalu Klinicznym SUM w Katowicach, ul. Medyków 14, w auli A w godzinach 8.10 - 9.15.

W listopadzie przewidziano trzy zebrania.

Tematy wykładów i wykładowcy:

03.11.2015 Świąd skóry jako kłopotliwy objaw chorób wątroby. Prof. dr hab. Marek Hartleb, Klinika Gastroenterologii i Hepatologii SUM w Katowicach

17.11.2015 Nowe aspekty w patogenezie NAFLD. Dr hab. n. med. Michał Kukla, Klinika Gastroenterologii i Hepatologii SUM w Katowicach

24.11.2015 Zespoły przeładowania żelazem. Lek. Ewa Kosiorowska, Klinika Gastroenterologii i Hepatologii SUM w Katowicach.