Witamy

Witamy na oficjalnej stronie Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii!

„…Niegdyś ten sam podręcznik medyczny przechodził z pokolenia na pokolenie przez wiele lat, dziś co 5 lat trzeba go wydawać na nowo. Studia medyczne wystarczały na całe życie, dziś musieliśmy wprowadzić ustawiczne, ciągłe szkolenie przez całe życie zawodowe…”
Prof. Kornel Gibiński

Zapraszamy do Oddziału Śląskiego PTG-E, zachęcamy do uczestniczenia w działalności szkoleniowo-naukowej i odwiedzania strony.

II Rzeszowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne

Wysłane przez Michał Żorniak w pt., 11/18/2016 - 19:40

W imieniu Zarządu Oddziału Śląskiego PTG-E miło nam poinformować, że w dniach 16-17/09/2016 odbyły się II Rzeszowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne, w których wzięli udział wybitni przedstawiciele polskiej gastroenterologii oraz goście zagraniczni. Z przyjemnością informujemy również o licznym czynnym udziale przedstawicieli naszego Oddziału Śląskiego.

W sesji poświęconej chorobom wątroby prof.Marek Hartleb wygłosił wykład pt.: „Rak wątrobowo-komórkowy – perspektywa gastroenterologa”. Docent Robert Król przedstawił temat: „Rak wątrobowokomórkowy – perspektywa radiologa”.

W sesji poświęconej chorobom jelit dr Małgorzata Błaszczyńska wygłosiła wykład pt.: „Diagnostyka i leczenie nieswoistych chorób zapalnych jelit w szpitalu miejskim – co można poprawić?”, a doc. Maciej Kajor: „Polipy ząbkowane – etiologia, typy, rokowanie. W drugiej sesji poświęconej chorobom wątroby doc.Marek Waluga przedstawił prezentację pt. ”Czy zespół jelita drażliwego i niealkoholowa choroba stłuszczeniowa wątroby mają wspólne ogniwo?”

Wykłady są dostępne na stronie II Rzeszowskich Dni Hepato-Gastroenterologicznych (hasło: Rzeszow2016).

Gratulujemy Profesorowi Krzysztofowi Gutkowskiemu i całemu Jego Zespołowi znakomitej organizacji, podobnie jak przed rokiem, jednocześnie dziękując za zaproszenie do czynnego udziału tak licznej reprezentacji naszego regionu.

Dr hab.n.med. Marek Waluga