Witamy

Witamy na oficjalnej stronie Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii!

„…Niegdyś ten sam podręcznik medyczny przechodził z pokolenia na pokolenie przez wiele lat, dziś co 5 lat trzeba go wydawać na nowo. Studia medyczne wystarczały na całe życie, dziś musieliśmy wprowadzić ustawiczne, ciągłe szkolenie przez całe życie zawodowe…”
Prof. Kornel Gibiński

Zapraszamy do Oddziału Śląskiego PTG-E, zachęcamy do uczestniczenia w działalności szkoleniowo-naukowej i odwiedzania strony.

Symulator Endoskopii w Klinice Gastroenterologii CSK

Wysłane przez Michał Żorniak w śr., 08/05/2015 - 12:52

W dniach 20-27.07.2015, w Pracowni Endoskopii Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii CSK w Katowicach, odbyła się prezentacja najnowszej generacji sprzętu do symulacji endoskopowej: modułu GI-Mentor firmy Symbionix®. W ramach prezentacji sprzętu odbyły się również mini-warsztaty endoskopowe z użyciem symulatora. Udział w warsztatach wzięli szkolący się lekarze Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii oraz Oddziału Gastroenterologii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Początkujący endoskopiści, pod okiem doświadczonych specjalistów (vide foto) mogli skorzystać zarówno z podstawowych modułów symulacji badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, jak również zmierzyć się z zabiegami polipektomii endoskopowej, podstaw endoultrasonografii, a także zabiegami endoskopowej cholangiopankreatografii wstecznej. 


Galeria: